York Terrier – Hodowla

Hodowla która zawiera praktyczne informacje o York Terrierach

York terrier – szczeniaki

York terrier – szczeniaki

Szczenięta rasy Yorkshire Terrier są uroczym dodatkiem do każdego domu. Te urocze teriery mają jedwabistą sierść o długości do podłogi. Rasy te były niegdyś wykorzystywane jako szczury w młynach i kopalniach. Ich niewielkie rozmiary sprawiają, że doskonale nadają się do mieszkania. Yorki mogą ważyć mniej niż siedem funtów. Mają cechy teriera, w tym wytrwałość, odwagę i władczość. W związku z tym Yorki są często wybierane najpopularniejszą rasą psów w różnych miastach w Stanach Zjednoczonych.

Jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych występujących u Yorków jest zwichnięcie rzepki. Schorzenie to jest wynikiem przypadkowego upadku lub kombinacji słabych więzadeł i nieprawidłowo ukształtowanych rowków rzepki. Może powodować blokowanie się nogi psa i powodować dyskomfort. Może również powodować zwiększoną kulawiznę oraz częste bóle. Przyczyną zwichnięcia rzepki może być również ścieranie się jej brzegów.

Małe dzieci mogą wyrządzić Yorkshire terrierowi krzywdę, dlatego tak ważne jest odpowiednie szkolenie. Małe dzieci są z natury niezdarne i mogą łatwo zranić Yorkshire terriera. Prawidłowo wyszkolony Yorkies może spokojnie żyć z dziećmi, ale zawsze powinien być pod ścisłym nadzorem. We wczesnym dzieciństwie szczenięta Yorkshire Terriera powinny być zapoznawane z dziećmi, a najmłodsze z nich powinny być starannie nadzorowane.

Pierwotny Yorkshire terrier był znacznie większy niż ten, którego widzimy dzisiaj. W rezultacie selektywna hodowla sprawiła, że zostały zminiaturyzowane i stały się modnym towarzyszem. Były nawet pokazywane na wystawach psów! Dziś Yorki są przede wszystkim pieskami na kolanach i rozpieszczonymi towarzyszami. Historia rasy nie jest jednak wolna od skandali i kontrowersji. Niezależnie od jej historii, jest to uroczy pies, który uszczęśliwi każdy dom.

Warto zobaczyć:

Równie ciekawe:  Różnice między Silky terrier a York terrier