York Terrier – Hodowla

Hodowla która zawiera praktyczne informacje o York Terrierach

York terrier – problemy z trawieniem

York terrier – problemy z trawieniem

Twój Yorkie może cierpieć z powodu problemów trawiennych, które mogą być poważne lub po prostu irytujące. Istnieje wiele objawów, na które należy zwracać uwagę, gdy Twój pupil zaczyna mieć problemy z trawieniem. Na szczęście istnieje kilka prostych rozwiązań tego problemu. Poniżej wymieniono kilka najczęstszych przyczyn problemów trawiennych u psów rasy Yorkies. Wykonaj poniższe kroki, aby pomóc swojemu psu odzyskać zdrowie układu trawiennego. Poniżej wymieniono kilka prostych domowych sposobów na rozwiązanie problemów trawiennych u Yorków Terierów.

Choroby serca są główną przyczyną zgonów Yorkshire Terrierów w ich złotym wieku. Zastawki serca Yorkshire Terriera mają tendencję do osłabiania się i przeciekania krwi wokół nich. Jeśli są osłabione, mogą pęknąć i rozerwać się. Stan ten można rozpoznać słysząc szmer lub szmery w sercu. Lekarz weterynarii może zaproponować wykonanie badań w celu ustalenia dokładnej przyczyny problemów z sercem Twojego zwierzęcia. Badania te muszą być powtarzane co roku.

Wrzody żołądka to kolejna częsta przyczyna problemów trawiennych u Yorków. Choroba ta dotyka wyściółki żołądka, powodując wymioty o zabarwieniu żółciowym. Objawem może być również brak apetytu. Kolejnym częstym problemem dotykającym Yorki jest swędzenie. Małe ciało Yorków sprawia, że są one podatne na typowe czynniki podrażniające skórę, w tym pyłki i jedzenie. Na szczęście leczenie tej dolegliwości jest często niedrogie i można ją opanować w domu.

Objawy tego schorzenia mogą być różne – od podrażnienia po przewlekły kaszel. W łagodnych przypadkach pies może cierpieć z powodu kichania wstecznego, które przypomina zapadniętą tchawicę. Jest to mniej poważny problem i można go leczyć za pomocą leków, ale poważniejsze przypadki mogą wymagać operacji. Ponadto pies z kichaniem wstecznym może mieć również problemy z dziąsłami.

Pies rasy Yorkshire Terrier może żyć długo i w dobrym zdrowiu, jeżeli będzie się o niego odpowiednio dbać. Ważne jest jednak, aby zabrać psa do lekarza weterynarii, jeśli zauważysz u niego którykolwiek z powyższych objawów. Pamiętaj jednak, że najlepiej jest wcześnie zdiagnozować każdy z tych problemów, aby nie stały się one problemem przewlekłym. Nawet jeśli Twój Yorkie jest stosunkowo zdrowy, niektóre problemy zdrowotne mogą okazać się dla niego śmiertelne. Nie zaniedbuj swojego psa – później Ci za to podziękuje.

Równie ciekawe:  Shih tzu York terrier - opis rasy

Kolejną rzeczą, którą należy rozważyć, jest unikanie awokado. Pomimo pysznego smaku, awokado jest toksyczne dla psów. Mimo że są małe, zawierają persynę, substancję, która może powodować poważne problemy u psów. Awokado może nie tylko powodować rozstrój żołądka i problemy żołądkowo-jelitowe, ale także wywoływać wymioty i biegunkę. Wrażliwy układ pokarmowy Yorków potrzebuje dużo ruchu. Najlepiej jest wyprowadzać psa na krótkie, regularne spacery. Nie zmuszaj go jednak do tego – krótki spacer może być wystarczający!

Poniżej wymieniono kilka pokarmów, których nie powinieneś podawać swojemu yorkowi. Możesz również używać domowych posiłków dla Yorkshire Terriera – pamiętaj tylko, aby je najpierw posolić! Upewnij się także, że mięso jest odpowiednio posolone i ugotowane. Podziel mięso na porcje w zależności od wagi psa, podając psu około ćwierć do pół filiżanki na porcję. Pamiętaj, że żołądek psa o mniejszej wadze ma mniejszą powierzchnię, dlatego musisz zmniejszyć ilość zjadanego przez niego mięsa.

Warto zobaczyć: