York Terrier – Hodowla

Hodowla która zawiera praktyczne informacje o York Terrierach

York terrier – mieszaniec

York terrier – mieszaniec

Jeśli szukasz psa, być może rozważałeś zakup Yorkshire teriera lub West Highland white teriera. Istnieją jednak różnice między tymi dwoma rasami i najlepiej jest wybierać je z rozwagą. W tym artykule przyjrzymy się zaletom każdego z tych typów i temu, jak najlepiej mogą one zaspokoić Twoje potrzeby. Ponadto poruszymy również temat Corkie i Bichon Frise.

Yorkshire terrier

Yorkshire terrier to mały pies o długiej, lśniącej sierści. Ten mieszaniec Yorkshire i Pomeranian jest figlarny i ma niespożytą energię. Rasa ta została po raz pierwszy zarejestrowana przez American Kennel Club w 1885 roku. Rasa ta od lat uważana jest za jednego z najlepszych psów do kolan, a dziś należy do najpopularniejszych psów w USA. W celu stworzenia tej krzyżówki połączono wiele ras użytkowych.

Yorkshire terrier – mieszaniec nazywany jest również Carkie. Ta krzyżówka jest małym, otwartym psem, który lubi przebywać z dziećmi. Najlepiej jednak nadaje się do domów, w których nie ma małych dzieci, ponieważ łatwo je zranić. Dorkie lubi także podążać za swoimi właścicielami i pozostanie w odległości kilku metrów od nich, gdy są z Tobą. Musisz jednak być cierpliwy i konsekwentny w stosunku do tej rasy.

West Highland white terrier

West highland white terrier to typ psa zabawki, który często nazywany jest westie. Długie, jedwabiste włosy tej rasy przypominają sierść Yorkshire teriera. Średnia długość życia psa wynosi około 10,5 roku, ale Yorkie może dożyć nawet piętnastu lat. Obie rasy żyją zwykle dłużej niż inne rasy terierów.

West highland white terrier został po raz pierwszy uznany przez angielski Kennel Club w 1906 roku. Westie przybył do Stanów Zjednoczonych w 1905 roku i został oficjalnie uznany przez American Kennel Club w 1908 roku. Obecnie Westie jest 41. najpopularniejszą rasą w Stanach Zjednoczonych. Krzyżówka West Highland white teriera z yorkiem terierem istnieje również jako rasa użytkowa, Fourche Terrier. Ten niewielki mieszaniec jest niezwykle energicznym i wszechstronnym psem o aktywnej osobowości. Jego duże, spiczaste uszy i oczy w kształcie migdałów sprawiają, że jest doskonałym psem stróżującym. Jego sierść może być szorstka i gęsta, podobnie jak u rodzica Yorkie, lub błyszcząca i jedwabista, jak u Yorkie.

Corkie

Problemy zdrowotne Corkie są podobne do tych, z jakimi borykają się jego rasy rodzicielskie. Oba psy wymagają regularnego szczotkowania i kąpieli, a ich sierść jest zazwyczaj długa i jedwabista. Mimo że sierść Corkie jest dłuższa niż u Yorków, wymaga ona regularnej pielęgnacji i szczotkowania. Niezbędne są również regularne wizyty u weterynarza, zwłaszcza jeśli podejrzewasz u psa jakiś problem zdrowotny.

Corkie jest niezwykle kochającym i lojalnym psem. Szybko wskakują na kolana i obsypują Cię pocałunkami. Lęk separacyjny może być problemem w przypadku tej rasy, więc bądź przygotowany na zainwestowanie w szkolenie i socjalizację. Jeśli obawiasz się, że Twój Corkie może stać się niespokojny, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej rasie. Poniżej przedstawiono niektóre z cech charakterystycznych dla rasy Corkie.

Równie ciekawe:  York shire terrier - historia rasy

Bichon Frise

York terrier – krzyżówka z Bichon Frise jest popularnym psem designerskim. Ta urocza rasa posiada cechy charakterystyczne dla obu ras rodzicielskich. Charakterystyczne są klapnięte uszy, czarny nos, długi ogon i krótkie nogi. Posiadają również sierść podobną do obu ras rodzicielskich, z długim jedwabistym włosem u Yorkie i gęstymi, miękkimi lokami u Bichon Frise.

Psy te są wspaniałymi towarzyszami, ale obie rasy mają skłonność do lęku separacyjnego, dlatego od najmłodszych lat są szkolone w klatce. Bichon Frise i maltańczyk najlepiej nadają się dla rodzin, które większość czasu spędzają w domu. Rasa ta może być nadpobudliwa i hałaśliwa, dlatego należy poświęcić trochę czasu na przyuczenie ich do zachowywania się w pobliżu innych członków rodziny. Są też doskonałymi psami stróżującymi.

Mieszaniec pekińczyka

Krzyżówka yorka teriera z pekińczykiem to rasa hybrydowa, która posiada osobowości obu ras rodzicielskich. Yorkshire terrier jest aktywnym, energicznym psem, podczas gdy pekińczyk jest lojalnym, czułym psem. Yorki mogą być jednak nieco uparte, zdystansowane i nie najlepiej dogadują się z nieznajomymi. Choć może to być trudne, dla odpowiednich właścicieli są dobrymi towarzyszami.

Szczenięta mieszańców pekińczyka są zazwyczaj znajdowane w schroniskach dla zwierząt lub ośrodkach ratowania ras. Ich wygląd i temperamenty są bardzo zróżnicowane, ale przyciągają wzrok i są często adoptowane. Pierwotnie psy pekińczyki służyły jako psy do towarzystwa chińskim cesarzom i zamożnym rodzinom. Istnieje nawet mit, że pekińczyk został stworzony, gdy Budda zmniejszył lwa, aby go stworzyć.

Dorkie

Dorkie York terrier to kochający zabawę pies do towarzystwa o wielu wspaniałych cechach. Poza tym, że są energiczne i skore do zabawy, nie wymagają dużo ruchu, ale są bardzo czułe. Urocza buzia i miękkie, puchate futro sprawiają, że psy te są doskonałym wyborem dla rodzin, ponieważ uwielbiają przytulanie i czułość. Psy tej rasy nie są zalecane dla mieszkańców osiedli mieszkaniowych lub osób, które nie są w stanie znieść ich ciągłego szczekania.

Dorkie to mały, uroczy towarzysz, który uwielbia zabawę i przytulanie się do właściciela. Jest również figlarny i łagodny, dzięki czemu łatwo go zabrać ze sobą na wycieczkę. Chociaż psy te nie są trudne w szkoleniu, potrzebują stymulacji umysłowej, aby pozostać szczęśliwymi. Zabawna zabawka interaktywna to świetny sposób na zajęcie psa, nawet gdy nie ma go w pobliżu. Mieszaniec Dorkie York teriera jest znany z lojalności wobec swoich właścicieli.

 

Warto zobaczyć: