York Terrier – Hodowla

Hodowla która zawiera praktyczne informacje o York Terrierach

Różnice między Yorkshire terrier a York terrier

Różnice między Yorkshire terrier a York terrier

Aby poprawić sierść Yorkshire teriera, krzyżowano go z psami maltańskimi. Dzięki temu sierść psa stała się mocniejsza, a psy te były również wykorzystywane jako psy modne, ponieważ kobiety nosiły je pod pachą lub w torebkach. Yorkshire terrier został po raz pierwszy uznany za odrębną rasę przez American Kennel Club (AKC) w 1885 roku.

Yorkshire teriery hodowano z psami maltańczykami, aby poprawić jakość ich sierści.
Yorkshire terrier to mała rasa psów pochodząca z Wielkiej Brytanii. Mają czarno-brązowe umaszczenie i długą, bujną sierść. Mają urocze i czułe usposobienie. Mimo niewielkiej postury, Yorki są prawdziwymi terierami i wymagają wyznaczenia granic, aby zapobiec niepożądanym zachowaniom. Rasa ta powinna być szkolona od najmłodszych lat i socjalizowana z innymi psami.

Yorkshire terrier był pierwotnie psem polującym na szczury, wykorzystywanym przez tkaczy w XIX wieku. Używano go do polowania na szczury w zakładach włókienniczych i kopalniach węgla. Obecnie ich jedwabista sierść jest atrakcyjna, co sprawia, że są popularne wśród fashionistek. Psy te nie są jednak doskonałe – są krótkowzroczne i mogą ugryźć.

Yorkshire teriery są dobrymi psami stróżującymi

Yorkie to miniaturowy pies, który ma korzenie w Yorkshire. Znane są ze swoich żywiołowych osobowości, wrodzonej nieustraszoności i skłonności do szczekania. Są także dobrymi psami stróżującymi. Yorkshire Terrier został celowo wyhodowany ze względu na swoją inteligencję przez pracujących mężczyzn w północnej Anglii. Ważą mniej niż 7 funtów i mają złoto-brązowy odcień twarzy. Nie należy go jednak mylić z głupim psem.

Yorkshire Terrier może być niebezpieczny, jeśli nie jest prowadzony na smyczy. Pozostawione bez nadzoru mogą być uciążliwe, ponieważ mogą szarżować i wyć wysokim głosem na większe psy. Jako psy stróżujące można im ufać w kontaktach z dziećmi, ale jeśli nie są odpowiednio wyszkolone, mogą być destrukcyjne. Yorki muszą być szkolone, aby nie przejawiały negatywnych zachowań i potrzebują łagodnego przywództwa, aby pozostać przyjazne.

Yorkshire teriery są małymi psami

Yorkshire terrier, jako mała rasa psów, jest podatny na choroby serca. Choroba serca jest często spowodowana osłabieniem zastawki serca. W wyniku tego krew wycieka wokół zastawki, obciążając ją. U tych psów często występują szmery w sercu, mogą one również mieć wadę zastawki mitralnej. Badania serca powinny być powtarzane co roku. Jeśli podejrzewasz, że Twój pies cierpi na tę chorobę, skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Yorkshire Terrier jest małym, żywym i energicznym psem. Chociaż nie wymaga dużo ruchu, uwielbia zabawy z człowiekiem. Krew terierów w Yorkshire daje mu duży popęd do zdobywania, więc jest prawdopodobne, że Twój Yorkshire będzie gonił za wszystkim, co zobaczy. Jeśli interesuje Cię Yorkshire terrier, sprawdź te wskazówki, jak go wytresować.

Równie ciekawe:  York terrier - miniaturka

Yorkshire teriery są zadziorne

Yorkshire terrier to żywy i aktywny pies zabawka. Lubią chodzić na spacery i lubią kontakt z człowiekiem. Chociaż nie potrzebują dużo ruchu, potrzebują dużo uwagi. Yorki uwielbiają kopać dołki i rozwiązywać proste zadania. Są również zadziorne i mogą być nieco odważne, więc bądź przygotowany na to, że będziesz dzielić swój dom z Yorkshire terrierem!

Yorkshire terriery są lojalne, czułe i mogą być nieco zadziorne. Są towarzyskie i lojalne wobec swojej rodziny, ale mogą przywiązać się do niej, jeśli zostaną same na dłuższy czas. Jest to rasa o niskim poziomie alergenów i nie wymaga zbyt wielu szkoleń. Jeśli jednak zdecydujesz się na szkolenie jednego z tych psów, musisz wiedzieć, że mogą one być uparte.

Yorkshire terriery są wybredne w jedzeniu

Wielu właścicieli Yorków automatycznie zakłada, że ich psy są wybredne. Prawda jest jednak taka, że psy tej rasy są wrażliwe na zmiany w pożywieniu. Jeśli Twój pies odmawia jedzenia, może to być spowodowane tym, że jego układ pokarmowy nie funkcjonuje prawidłowo. Dlatego konieczna jest stopniowa zmiana karmy. Aby uniknąć ryzyka, że Twój pupil nabawi się niechęci do nowej karmy, możesz kupić próbną torebkę, a następnie stopniowo mieszać ją ze starą.

Jednym z powodów, dla których Yorki są wybredne, są ich delikatne zęby. Mogą nie być głodne, ale mogą po prostu nie lubić pewnych konsystencji. Staraj się, aby jedzenie było miękkie, ponieważ Yorki wolą taką konsystencję. Nie podawaj psu twardych pokarmów, ponieważ mogą one wywoływać rozstrój żołądka, a nawet problemy z zębami. Jednak nie poddawaj się! Pomoże Ci to wprowadzić prawidłowy harmonogram jedzenia i zapobiegnie wybredności Twojego psa.

Yorkshire teriery mają instynkt myśliwski

Wrodzone instynkty łowieckie sprawiają, że Yorkshire Terrier jest doskonałym zwierzęciem dla myśliwych. Pomimo niewielkich rozmiarów, psy te są niezwykle czujne, niezależne i zaciekłe. Jest to jeden z powodów, dla których są one doskonałymi zwierzętami domowymi, zwłaszcza dla starszych osób. Lubią spędzać czas bez smyczy i bawić się. Dlatego są doskonałymi towarzyszami zarówno dla starszych dzieci, jak i dla dorosłych. Yorkshire Terriery nie są odpowiednie dla każdej rodziny, ale są wspaniałymi towarzyszami dla starszych dzieci i dorosłych.

Naturalne instynkty łowieckie Yorków pomagają im unikać konfliktów z innymi psami lub ludźmi. Chociaż Yorkshire teriery są przyjazne i czułe, mają silny instynkt łowiecki. Nawet podczas spaceru po parku lub lesie będą zbierać ślady zwierząt. Jest prawie niemożliwe, aby te psy oparły się małym zwierzętom, a ich instynkt pomoże Ci ochronić Twój dom i zwierzęta przed niebezpieczeństwem.

 

Warto zobaczyć: