York Terrier – Hodowla

Hodowla która zawiera praktyczne informacje o York Terrierach

Różnice między Silky terrier a York terrier

Różnice między Silky terrier a York terrier

Największą różnicą między Silky Terrierem a Yorkiem jest ich wygląd. Silky mają dłuższe, bardziej spiczaste uszy, które są umieszczone na szczycie głowy i sprawiają wrażenie większych niż ich odpowiedniki Yorki. Yorki z kolei mają uszy osadzone bardziej z boku głowy. Uszy obu ras pokryte są długim włosem.

Silky teriery mają dłuższe nosy niż Yorkie.

Głowa teriera jedwabistego jest dłuższa niż u yorka. Głowa Silky ma kształt klina, z dłuższą i grubszą kufą. Chociaż standard rasy AKC nie określa długości końca nosa u Silky, u Yorków jest on umiarkowany. Z kolei u Silkies stop jest znacznie dłuższy.

Chociaż obie rasy mają krótkie, gęsto owłosione twarze, Silkie mają większe, bardziej guzikowate oczy. Uszy Yorków są osadzone bardziej z boku głowy i pokryte długim włosem. Silky ma krótsze uszy niż Yorkie, ale nie ma też długiego nosa, w przeciwieństwie do swojego kuzyna Yorkie. Oba mają klapnięte, okrągłe ogony.

Wymagają codziennych ćwiczeń

Mimo że zarówno Yorki, jak i Silky Teriery są uważane za małe psy, wymagają codziennego ruchu, aby utrzymać ciało w zdrowiu. Powinieneś zaplanować co najmniej godzinę ćwiczeń dla swojego szczeniaka każdego dnia, aby zapewnić mu dużo ruchu w ciągu dnia. Pomoże Ci w tym również Twoje duże poczucie humoru. Codzienne szczotkowanie ich sierści jest bardzo ważne, ponieważ może się ona plątać i brudzić.

Mimo że psy tych ras są na ogół zdrowe, należy pamiętać o pewnych typowych problemach zdrowotnych, które mogą je spotkać. Silky teriery są podatne na zwichnięcie rzepki, co powoduje, że pies porusza się na trzech łapach. Innym częstym problemem jest choroba Legg-Perthesa, powodująca ból i zaburzenia funkcji panewki stawu biodrowego. U niektórych silky terierów może również rozwinąć się cukrzyca. Chociaż żadna z tych ras nie jest szczególnie podatna na problemy ze stawami, obie wymagają codziennego ruchu, aby pozostać zdrowymi i szczęśliwymi.

Potrzebują wysokobiałkowej karmy dla psów

Idealna dieta dla silky teriera lub yorka teriera to wysokiej jakości karma dla szczeniąt lub psów dorosłych, opracowana z naturalnych składników. Szukaj karmy spełniającej normy AAFCO, grupy, która ustala normy żywieniowe dla karm dla psów. Informacje AAFCO można znaleźć na opakowaniu produktu lub na stronie internetowej sprzedawcy. Informacje te pomogą Ci ustalić, która karma jest najlepsza dla Twojego psa i jakie są jego indywidualne potrzeby.

Równie ciekawe:  Czy York terrier jest agresywny?

Najlepsza karma dla psów obu ras zawiera wysokiej jakości białko. Najlepsze formuły zawierają prawdziwe mięso, a nie produkty uboczne. Jedna trzecia składników powinna pochodzić z mięsa, ponieważ stanowi ono wysokiej jakości źródło aminokwasów. Szczenięta potrzebują więcej białka niż dorosłe Yorki, ponieważ ich kości rosną, a one wciąż rosną. Starsze Yorki nie spożywają tak dużo białka jak młodsze, ale nadal potrzebują go w diecie, aby pozostać zdrowe i silne.

Są agresywne

Chociaż Yorki są na ogół bardzo oswojone i chętne do zabawy, niektóre cechy rasy Silky Terrier sprawiają, że są agresywne. Najczęstszą cechą jest ich strach przed małymi zwierzętami i możliwością wyrządzenia krzywdy przez inne psy. Jeśli nie chcesz mieszkać w dużym, rozległym domu, najlepiej trzymaj swojego nowego psa w domu. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, psy jedwabiste są świetnymi towarzyszami w małym mieszkaniu lub domu.

Jednym z największych mitów na temat Silky Terriera jest to, że są one bardzo agresywne. Pomimo niewielkich rozmiarów, rasa ta jest znana z dobrych relacji z dziećmi. Kluczem do wychowania Silky jest socjalizacja psa od najmłodszych lat. W przeciwnym razie może on stać się lękliwy wobec nieznanych psów, nieśmiały wobec obcych, a nawet zazdrosny o inne psy. Strach ten można jednak opanować dzięki wczesnej socjalizacji.

Mają jedną warstwę sierści

Pomimo podobnego wyglądu, Silky Terrier i York różnią się znacznie pod względem okrywy włosowej. York jest nieco większy od Silky’ego, co sprawia, że idealnie nadaje się do mieszkania. Mają też różny poziom energii, więc mogą lepiej nadawać się do mieszkania niż do domu. Oba te psy są wspaniałymi towarzyszami, ale tylko Silky ma przewagę pod względem temperamentu.

Silky Terrier ma pojedynczą warstwę włosa, która jest miękka i jedwabista. Ich sierść jest zazwyczaj prosta i jedwabista, a porasta część ciała od czubka głowy do ogona. Długie, gładkie włosy Silky’ego można upiąć w warkocz, ale nie mają one pióropusza. Obie sierści są łatwe do utrzymania w czystości i mogą być regularnie szczotkowane.

Warto zobaczyć: