York Terrier – Hodowla

Hodowla która zawiera praktyczne informacje o York Terrierach

Rozmairy York terrier miniaturka

Rozmairy York terrier miniaturka

Ten zabawkowy pies jest unikalną mieszanką cech toy i teriera. Pochodzące ze Szkocji Yorki zostały zminiaturyzowane przez tkaczy, którzy sprowadzili je do Yorkshire w Anglii. Niektóre Yorki są oddanymi pieszczochami, podczas gdy inne to małe teriery, które szczekają na obcych. Niezależnie od temperamentu, każdy pies jest inny i oferuje inne doświadczenia. Dowiedz się więcej o zróżnicowanej rasie miniaturowych yorków terierów.

W wyniku skrzyżowania Yorkshire i Cairna powstał uroczy Carkie. Ta mała rasa jest żywiołowa, odważna i lojalna. Jej zróżnicowany wygląd sprawia, że jest to doskonałe zwierzę dla rodzin z małymi dziećmi lub osobami starszymi. Są przyjazne i dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi. Miniaturowy York Terrier jest wszechstronnie uzdolnionym i kochającym psem. Oddany właściciel będzie zdumiony, jak wiele ma zastosowań. Ale uwaga: Yorki nie są tak łagodne, jak się wydaje. Przygotuj się na to, że będziesz musiał spędzać dużo czasu ze swoim nowym towarzyszem.

Miniaturowy York Terrier jest zróżnicowany pod względem wyglądu. Mimo że oficjalne kluby podkreślają, że tylko rasy brązowa i złota są „czystej krwi”, w rasie nie ma rozróżnienia między tymi dwoma kolorami. Kiedy Yorki się rodzą, ich umaszczenie jest czarne, choć z wiekiem mogą zmieniać kolor. Niektóre Yorki rodzą się jednak z niebieskim siodłem. Nie są to rasy czystej krwi; są one krzyżowane. Właściciele tych ras muszą liczyć się z koniecznością ponoszenia kosztów bieżących operacji i leków.

Yorkshire Terrier może być niebezpieczny, jeśli nie jest odpowiednio szkolony i nie jest zawsze ogrodzony. Psy te mogą stać się przytłoczone, kiedy bawią się z nimi dzieci i są niezdarne. Dzieci mogą je łatwo zranić, zwłaszcza te najmniejsze. Dotyczy to zwłaszcza domów, w których są dzieci, ponieważ te małe psy są bardziej podatne na zranienia. Mogą również stać się agresywne w otoczeniu innych psów, dlatego rodzice powinni zachować szczególną ostrożność, aby zapewnić szczeniakowi bezpieczeństwo.

Równie ciekawe:  Ile waży York terrier

Niektóre rasy to wyłącznie teriery, ale istnieje również pudlowa wersja Yorkipoo. Psy te są wynikiem celowego krzyżowania Yorkshire teriera i pudla. Uzyskane w ten sposób potomstwo często ma osobowość i temperament obu ras. Ta rasa psów nie jest tak aktywna jak pudel czy Yorkshire Terrier, ale jest psem towarzyszącym dla osób z alergiami.

Miniaturowy York Terrier jest dobrym wyborem dla tych, którzy szukają psa, którego można wyprowadzać na spacer i nosić przy sobie. Mimo że miniaturowy York Terrier jest mały, jest bardzo inteligentny. Istnieje wiele różnych ras miniaturowych York Terrierów, w tym mieszaniec o nazwie Borkie. Sierść Borkiego jest zazwyczaj gęsta i hipoalergiczna, natomiast sierść Beagle’a jest gładka. Yorkshire Terrier jest wspaniałym psem rodzinnym.

Yorkipoo jest młodym mieszańcem pudla i pudla. Jego celem było stworzenie malutkiego psa o hipoalergicznej sierści i bez zaburzeń genetycznych. Jest podobny do Yorkie, ale nieco szerszy. W przeciwieństwie do psa o podobnym wzorze sierści do silky, Biewer Terrier ma wyraźny wzór.

Warto zobaczyć: