York Terrier – Hodowla

Hodowla która zawiera praktyczne informacje o York Terrierach

Pielęgnacja Yorka terriera długowłosego

Pielęgnacja Yorka terriera długowłosego

Aby uzyskać najlepsze rezultaty podczas pielęgnacji Yorka, rozważ przycięcie go z tyłu. Następnie wydłuż włosy na nogach i twarzy, aby uzyskać brodę. Możesz też rozważyć krótkie strzyżenie, które przypomina wyglądem psa pekińczyka. Następnie w razie potrzeby przytnij uszy i nogi. Następnie, mniej więcej raz w miesiącu, oddawaj psa do groomera.

Regularna pielęgnacja psa to nie tylko dbałość o jego wygląd, ale także ważne korzyści zdrowotne. Regularna pielęgnacja pomaga psu zachować komfort i zapewnia mu długie i zdrowe życie. Właściwa pielęgnacja zapobiega problemom ze skórą i sierścią, w tym rozdwajaniu się końcówek i utracie połysku. Pomaga także we wczesnym wykrywaniu problemów. Aby Twój Yorkie wyglądał wspaniale, regularnie go pielęgnuj.

Szczotkowanie Twojego Yorka jest niezbędne, aby utrzymać go w czystości i zachować jego stylowy wygląd. Do rozczesywania długowłosych Yorków skutecznie nadaje się szczotka z włosiem naturalnym lub gładkim. Jeśli wybierzesz szczotkę z naturalnego włosia, pamiętaj, aby nie przeczesywać sierści psa zbyt mocno, ponieważ włosie może się połamać. Jeśli maty są zbyt uparte, aby je rozczesać, użyj palców, aby je usunąć. Jeśli nie ustępują, możesz wypróbować preparat rozplątujący.

Kąpiel Yorka wymaga więcej niż jednej kąpieli w miesiącu. Zbyt częste kąpiele pozbawią Twojego Yorka naturalnych olejków do ciała, a rzadkie kąpiele spowodują przetłuszczanie się sierści. Przed kąpielą zawsze szczotkuj swojego yorka. Pamiętaj o stosowaniu dobrego szamponu dla psów, przeznaczonego specjalnie dla Yorkshire terrierów. Szampon wysokiej jakości pomoże Ci utrzymać długą sierść Twojego Yorka.

Skóra Twojego psa ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia jego sierści. Chociaż pielęgnacja sierści Yorka jest łatwa, istnieją pewne typowe problemy zdrowotne, na które powinieneś uważać. Jedną z najczęstszych chorób dotykających tę rasę jest hipoglikemia. Hipoglikemia może powodować takie objawy, jak dezorientacja, osłabienie i chwiejny chód. Do tego dochodzą różne alergie występujące u psa. Częstą infekcją skóry są pyłki roślin.

Równie ciekawe:  York terrier - miniaturka

Długowłosy Yorkshire terrier wymaga codziennego szczotkowania. Jego sierść jest wrażliwa na dotyk, dlatego należy używać szczotki przeznaczonej dla psów. Dobry szampon ma zrównoważone pH, a nawilżająca odżywka uzupełni olejki. Przydatnym narzędziem jest również grzebień przeznaczony dla chartów. Należy jednak uważać, aby nie używać szczotek z gumowym włosiem, ponieważ mogą one powodować rozdwajanie sierści.

Sierść długowłosego Yorkie teriera zmienia się diametralnie od szczeniaka do dorosłego osobnika. Po urodzeniu sierść jest czarno-brązowa, ale stopniowo rozjaśnia się i staje się błękitna jak u dorosłego psa. Pierwsze zmiany będą zauważalne około szóstego miesiąca życia, a całkowita zmiana koloru może potrwać do 24 miesięcy. Całkowite zmiany koloru mogą potrwać do 24 miesięcy, zanim Yorkie rozwinie sierść w wieku dorosłym.

Właściwe szczotkowanie ma zasadnicze znaczenie. Utrzymanie gładkiej i lśniącej sierści psa jest ważne dla jego zdrowia i wyglądu. Kąpiel długowłosego Yorka nie jest luksusem, ale koniecznością. Regularne szczotkowanie pozwoli utrzymać go w zdrowiu i zapobiegnie ewentualnym problemom z sierścią. Poza tym Twój pies prawdopodobnie będzie kojarzył czas spędzony na kolanach z piosenką z czołówki „Brooklyn Nine-Nine”.

Warto zobaczyć: