York Terrier – Hodowla

Hodowla która zawiera praktyczne informacje o York Terrierach

Nowa odmiana Yorka terriera

Nowa odmiana Yorka terriera

W Stanach Zjednoczonych Amerykański Kennel Club uznał nową rasę York Terriera: Biewer. Biewer, pierwotnie znany jako German Yorkshire Terrier, został stworzony w latach 80-tych. W 1986 roku wprowadzono nową odmianę o nazwie Biewer a la Pom Pon. Obecnie zarejestrowanych jest ponad 1400 właścicieli tego małego psa. Nie jest on jednak tak popularny jak Yorkie, który ma tylko około 1400 właścicieli.

Pierwotnie Yorkie był znacznie większą rasą. Został wyhodowany specjalnie do celów roboczych, takich jak łapanie szczurów. Był również popularnym towarzyszem kobiet, powszechnie noszonym w torbie lub pod pachą. Rasa Yorkshire Terrier została po raz pierwszy uznana przez AKC w 1885 roku. Chociaż Yorkshire nie jest rasą starożytną, nadal jest jedną z najpopularniejszych ras w dzisiejszych czasach i jest popularny z kilku powodów.

Biewer terrier jest kolejną odmianą Yorka i znany jest z wyjątkowego umaszczenia. Od Yorków odróżnia go to, że jest całkowicie biały, a w jego umaszczenie wkomponowano elementy innych ras. Biewer terrier jest inteligentny, oddany i uwielbia kontakt z człowiekiem. Jeśli więc szukasz nowej rasy Yorków, to może być właśnie ta!

Yorkshire terrier od dawna był ulubionym towarzyszem zamożnych, starszych kobiet. Jego jedwabista sierść i oczy w kształcie butów sprawiają, że jest to ulubiona rasa wśród osób zbierających fundusze na sztukę. Yorkshire terrier jest również doskonałym psem stróżującym, prawdziwą rasą osobowościową. Jeśli szukasz towarzysza, który zapewni Ci lata miłości i przywiązania, Yorkshire Terrier jest właśnie dla Ciebie. Kup go więc już dziś.

Yorkshire terrier to mały pies o wielkiej osobowości. Nie zadowala się byciem pieskiem na kolanach i zawsze szuka przygód. Ten mały pies jest bardzo aktywny i potrzebuje swojego pana, który będzie go prowadził. Yorkie to prawdziwy terier w głębi serca, który potrzebuje przewodnika, aby być szczęśliwym i zdrowym. Mieszanka tych dwóch ras może być doskonałym wyborem dla nowego szczeniaka!

Równie ciekawe:  Pielęgnacja Yorka terriera długowłosego

Yorkshire terrier jest małym psem o długiej sierści. Ten mały terier waży zazwyczaj około 7 funtów i może być biały lub srebrnoszary. Większość Yorkshire terrierów ma czarną i brązową sierść, ale niektóre mają sierść blond lub srebrnoszarą. Są figlarne i energiczne, ale mają też skłonność do lęku separacyjnego, dlatego nie należy zostawiać ich samych na dłuższy czas.

Warto zobaczyć: