York Terrier – Hodowla

Hodowla która zawiera praktyczne informacje o York Terrierach

Koszty strzyżenia York terriera

Koszty strzyżenia York terriera

Strzygąc yorka teriera należy wziąć pod uwagę wiele różnych kwestii. Mimo, że psy tej rasy nie zrzucają włosów, wymagają regularnej pielęgnacji, aby ich sierść wyglądała świeżo. Oprócz wyglądu, odpowiednia pielęgnacja może poprawić zdrowie i długość życia psa. Cena strzyżenia zależy od rodzaju pielęgnacji i częstotliwości, z jaką zamierzasz zabierać psa na strzyżenie. Oto, co należy wziąć pod uwagę przed zarezerwowaniem terminu wizyty.

Profesjonalny groomer może zapłacić od 30 do 100 dolarów za sesję, w zależności od rasy, stanu zdrowia i kondycji Twojego psa. Yorkie możesz strzyc samodzielnie od raz na sześć tygodni do kilku razy w roku, ale należy pamiętać, że pełna pielęgnacja może kosztować nawet 100 dolarów. Aby dokładnie oszacować koszt strzyżenia Twojego Yorkshire terriera, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, w którym znajdziesz więcej informacji.

Sedacja to dodatkowy koszt, który należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu kosztów strzyżenia Twojego Yorkshire terriera. Może on wynosić od 20 do 70 dolarów, w zależności od tego, jak agresywny, wrażliwy lub nadpobudliwy jest Twój pies. Trymer do uszu może pomóc kontrolować ilość włosów, które rosną na uszach psa. Urządzenia te można kupić w Internecie za 15 dolarów lub więcej. Możesz także postarać się o licencję dla psa. W USA licencja na psa kosztuje od 10 do 20 dolarów. Koszt różni się w zależności od stanu lub jurysdykcji. Licencja psa ułatwi jego identyfikację i pomoże odnaleźć Twojego pupila, jeśli się zgubi.

Koszty pielęgnacji Twojego yorka teriera zależą od jego rasy i stylu. Ponieważ Yorki są niezwykle popularne, hodowcy selektywnie dobierają rodziców. W związku z tym koszty ich utrzymania mogą być bardzo wysokie. Biorąc pod uwagę, że Yorki mogą żyć od 10 do 15 lat, możesz spodziewać się, że za strzyżenie zapłacisz średnio od 500 do 1000 dolarów. Istnieje jednak wiele sposobów na obniżenie kosztów strzyżenia Yorkshire teriera.

Równie ciekawe:  Czy York terrier jest agresywny?

Yorkshire terriery znane są z pięknej, jedwabistej sierści. Istnieje 13 różnych kolorów, w tym czarny i brązowy, a czasami można je znaleźć w innych kolorach. Kolory standardowe są zazwyczaj droższe od niestandardowych, dlatego przy wyborze szczeniaka trzeba uzbroić się w cierpliwość. Umaszczenie Yorkshire teriera może się także różnić w zależności od koloru. Czarny i opalony szczeniak jest kolorem standardowym, podczas gdy czekoladowy lub trójkolorowy Yorkie nie jest.

Istnieje wiele różnych stylów strzyżenia yorków terierów. W zależności od stylu, może być konieczna częstsza pielęgnacja. Możesz wybrać krótką, zaokrągloną fryzurę lub fryzurę długą. Krótka fryzura może wymagać codziennego szczotkowania i pielęgnacji, natomiast dłuższe fryzury mogą wymagać częstszego szczotkowania. Pamiętaj, że po pewnym czasie włosy znów odrosną. Fryzura z lwią grzywą świetnie nadaje się na Halloween i do mediów społecznościowych.

Warto zobaczyć: