York Terrier – Hodowla

Hodowla która zawiera praktyczne informacje o York Terrierach

Ile żyje miniaturka Yorka terriera

Ile żyje miniaturka Yorka terriera

Jeśli jesteś ciekaw, jak długo żyją te miniaturowe teriery, powinieneś wiedzieć, że ich życie jest zazwyczaj krótkie. To pytanie może sprawić, że zaczniesz się zastanawiać, ile żyją Yorkie teriery miniaturowe. Odpowiedź może Cię zaskoczyć – to jedne z najmniejszych psów na świecie! Jest jednak kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy obliczaniu oczekiwanej długości życia Twojego miniaturowego Yorka.

Długość życia Yorków zależy od ich genetyki, a bezpośredni wpływ na nią ma rodzaj rodziców. Większość Yorków ma doskonałą genetykę, ale są też takie, które jej nie mają. Takie psy mają większe ryzyko rozwoju chorób dziedzicznych lub problemów z ogólnym stanem zdrowia. Z tego względu wyspecjalizowani hodowcy testują rodziców swoich szczeniąt przed rozmnażaniem. Ponadto psy rasy Teacup Yorkies często mają dodatkowe problemy zdrowotne i żyją krócej niż standardowe Yorki.

Według definicji AKC Yorkshire Terrier ma od 7 do 8 cali wzrostu, czyli od 17,8 do 20,3 cm. Chociaż niektóre rasy są mniejsze od standardu AKC, Yorki typu teacup są znacznie mniejsze i ważą mniej niż 7 funtów. Teacup Yorkies cieszą się coraz większą popularnością i są na ogół mniejsze niż standardowe Yorkies. Zazwyczaj ważą od dwóch do czterech funtów. Małe ciało i delikatne kości miniaturowych Yorków sprawiają, że są one podatne na komplikacje medyczne, a wielokrotne rozmnażanie może powodować poważne problemy zdrowotne.

Dla właściciela zwierzęcia niezwykle ważne jest znalezienie w pobliżu godnej zaufania kliniki weterynaryjnej. Rutynowe wizyty u weterynarza pozwolą utrzymać Twojego Yorka w jak najlepszej kondycji. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem weterynarii za każdym razem, gdy Twój pies zaczyna wykazywać oznaki choroby lub zaczyna zmieniać zachowanie. Nawet jeśli Twój Yorkie mieszka w domu, jest mniej narażony na ekstremalne warunki pogodowe, co oznacza, że prawdopodobieństwo wystąpienia u niego udaru cieplnego lub hipotermii jest znacznie mniejsze.

Równie ciekawe:  York terrier golddust - historia rasy

Warto zobaczyć: