York Terrier – Hodowla

Hodowla która zawiera praktyczne informacje o York Terrierach

Ile żyją York terriery

Ile żyją York terriery

Ile żyje Yorkshire Terrierów? To pytanie zadają sobie wszyscy. Niestety, ta rasa ma niską średnią długość życia. Przeciętny Yorkie żyje od 14 do 16 lat. Oto kilka faktów, które mogą Cię zaskoczyć. Jedną z częstych przyczyn przedwczesnej śmierci Yorków jest niewydolność serca. Większość przypadków niewydolności serca jest spowodowana słabymi zastawkami w sercu. Gdy zastawki te są słabe, krew z powrotem przepływa wokół serca, obciążając je. Twoje zwierzę może nie wykazywać żadnych oznak problemów z sercem, poza szmerem. Na szczęście, często można wykryć szmery w sercu i poddać się corocznym badaniom, które mogą wskazać ewentualne problemy z sercem.

Drugą główną przyczyną śmierci Yorków są urazy. Stanowi ona 10,8% wszystkich zgonów psów, a wielu z tych przypadków można było zapobiec. Choroba ta rozprzestrzenia się przez kontakt z zakażonym moczem dzikich zwierząt, dlatego upewnij się, że Twój szczeniak jest w pełni zaszczepiony. Nie pozwalaj szczeniakowi wchodzić bez smyczy na wysokie obiekty. Nawet wysokości, które są bezpieczne dla innych dużych psów, mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla Yorka.

Chociaż długość życia Yorków jest różna, zwykle żyją one od dwunastu do piętnastu lat. U samic jest to nieco krótszy okres niż u samców, ale ogólnie rzecz biorąc, Yorki są zdrowymi i wytrzymałymi psami, które mogą żyć 15 lat lub dłużej. W rzeczywistości najstarszy Yokshire Terrier dożył wieku 28 lat. Pomimo stosunkowo krótkiej długości życia, rasa Yorkie może prowadzić dłuższe życie przy odpowiedniej opiece.

Warto zobaczyć:

Równie ciekawe:  Silky terrier - pielegnacja