York Terrier – Hodowla

Hodowla która zawiera praktyczne informacje o York Terrierach

Ile waży York terrier

Ile waży York terrier

Ile waży york terier? Yorki to maleńkie psy, często ważące mniej niż 2 funty w ramionach. Ich niezwykle mały rozmiar był tematem wielu programów telewizyjnych. Maleńki Pinokio miał 4,5 cala wzrostu i ważył zaledwie kilka kilogramów. Niestety, zmarł w wieku zaledwie 2 lat. Na szczęście waga większości Yorków jest stabilna i wynosi 2 funty lub mniej.

Yorkshire teriery są małymi psami, ale ich wielkość jest różna – zdarzają się duże Yorki i mniejsze Yorki. Ważne jest, aby określić wagę i wielkość Twojego Yorka przed jego kupnem. Idealny przedział wagowy dla Yorkshire teriera to od 4 do 6 funtów, a jego wysokość w ramionach powinna wynosić od 8 do 9 cali. Yorkshire teriery mogą być duże lub małe, a niektóre ważą więcej niż inne.

O ile utrata wagi nie jest powodem do niepokoju w przypadku Yorków z nadwagą, o tyle otyłość może być powodem do niepokoju. Otyłość u Yorków obciąża ich serce, może prowadzić do depresji i innych problemów zdrowotnych. Inne zagrożenia związane z nadwagą Yorków to cukrzyca, choroby układu oddechowego i skóry oraz zwiększone ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory. Tak więc, chociaż Yorki są małe, są również stworzone do jedzenia.

Mierząc wagę swojego Yorkshire terriera, powinieneś sprawdzić jego klatkę piersiową. Zdrowy york terrier nie powinien mieć widocznych żeber. Jeżeli widoczne są żebra, pies ma prawdopodobnie nadwagę. Jeśli jest zbyt niski lub wysoki, może nie być czystej krwi. Aby określić właściwy rozmiar Twojego yorka teriera, możesz również skorzystać z oceny fizycznej.

Prawidłowa waga Yorka wynosi od 4 do 6 funtów. Niektóre Yorki mogą jednak ważyć znacznie więcej. W rzeczywistości mogą ważyć nawet siedem funtów. Jeśli jednak Twój Yorkie jest cięższy niż ta waga, powinieneś poszukać pomocy weterynaryjnej. Jeśli jednak kupujesz Yorka z zamiarem wystawiania go, upewnij się, że wiesz dokładnie, ile waży Twój pupil.

Równie ciekawe:  York terrier golddust - historia rasy

Możesz zmierzyć wagę Yorka, dotykając jego żeber. Powinieneś być w stanie wyczuć żebra w górnej części klatki piersiowej. Jeśli jest ono grube, prawdopodobnie będziesz musiał więcej ćwiczyć i zmienić jego dietę. Jeśli żebra są widoczne, oznacza to, że pies ma nadwagę. Jeśli tak nie jest, powinieneś zmienić dietę i aktywność fizyczną swojego Yorka.

Jako rasa, Yorkshire teriery nie gubią sierści. Ich sierść jest prosta i jedwabista. Psy wystawowe mają sierść sięgającą podłogi. Ważne jest, aby regularnie sprawdzać, czy nie mają pogryzionych zabawek. Zabieranie Yorka na spacer zapewni zdrowie Twojemu psu i Tobie! Ponadto, gdy Yorkie jest w ciąży, należy zachować szczególną ostrożność, aby szczeniakowi nie stała się krzywda.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni życia szczenię Yorka waży około trzech do pięciu uncji. Przyrost masy ciała jest szybki; gdy szczenię ma osiem tygodni, waży już od 11 do 30 uncji. Szczenię Yorkie potroi swoją wagę w wieku około 18 miesięcy. W tym okresie Yorki nie wymagają nadmiernego wysiłku fizycznego ani diety. Dzieje się tak dlatego, że mają już odpowiednią ilość tłuszczu szczenięcego i są ogólnie zdrowe.

Warto zobaczyć: