York Terrier – Hodowla

Hodowla która zawiera praktyczne informacje o York Terrierach

Czy York terrier poluje ne szczury

Czy York terrier poluje ne szczury

Jeśli masz plagę szczurów, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy York Terrier poluje na myszy? Dobra wiadomość jest taka, że ta mała rasa doskonale łapie myszy. Choć może nie jest to najbardziej atrakcyjny pies do tego zadania, to jednak doskonale sobie z nim poradzi. Na szczęście rasa ta ma kilka doskonałych cech, które sprawiają, że jest doskonałym łowcą szczurów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Historia Yorków sięga XVIII wieku, kiedy to zabijanie szczurów było popularnym zajęciem dla Yorków. Szczury przenosiły choroby i niszczyły uprawy, uprzykrzając życie większości ludzkości. W związku z tym Yorki były często wykorzystywane do polowań. Podczas rewolucji przemysłowej rodziny szkockie sprowadziły swoje psy do Anglii i zaczęły je hodować ze względu na ich zdolność do polowania na szczury.

Niektórzy badacze uważają, że przodkowie Yorków byli pierwotnie wykorzystywani jako szczurołapy, co oznacza, że służyły one do polowania na szkodniki. W tej roli psy te są hodowane jako odważne i niezwykle zręczne. Yorkie jest doskonałym psem myśliwskim i potrafi z łatwością zabijać szczury i myszy. Jeśli chcesz wyszkolić psa do polowania na szczury, możesz dać mu kość i nauczyć go je zabijać.

Pierwotnie szczury były chwytane, a następnie wypuszczane do dołu, gdzie psy rywalizowały ze sobą w zabijaniu największej liczby szczurów w ciągu ośmiu do dziesięciu minut. W tym czasie szczurołap był popularnym sportem w Wielkiej Brytanii, gdzie psy były otaczane szczurami, a gracze mogli obstawiać, który pies najszybciej je zabije. Na szczęście sport ten jest obecnie zakazany w wielu krajach.

Warto zobaczyć:

Równie ciekawe:  Różnice między Yorkshire terrier a York terrier