York Terrier – Hodowla

Hodowla która zawiera praktyczne informacje o York Terrierach

Czy York terrier lubi psy?

Czy York terrier lubi psy?

Niezależnie od tego, czy szukasz psa, czy mieszkania, możesz się zastanawiać: Czy York Terrier lubi psy? W końcu są to jedne z najmniejszych ras psów. Pierwotnie powstały w Yorkshire w Anglii, a ich idealna wielkość to około 7 funtów. Można znaleźć wiele odmian tych psów, z których każda ma własną osobowość i dziwactwa. Poniżej przedstawiamy kilka różnych rodzajów psów, które Twój Yorkshire Terrier prawdopodobnie polubi.

Chociaż Yorkshire teriery są małymi psami, są bardzo towarzyskie i dobrze radzą sobie z dziećmi. Nie powinieneś jednak trzymać go w pobliżu bardzo dużych psów lub kotów. Wielkość tych psów sprawia, że są one narażone na zranienie przez inne zwierzęta. Ponadto, gdy przebywają w pobliżu obcych psów, mogą być agresywne i rzucać się do ataku. W związku z tym należy o tym pamiętać, szukając psa rasy Yorkshire Terrier.

Niewydolność serca jest główną przyczyną śmierci starszych Yorkshire Terrierów. Chociaż wszystkie psy są podatne na tę chorobę, Yorkshiery są bardziej narażone na jej wystąpienie. Osłabiona zastawka serca powoduje cofanie się krwi i obciąża serce. Twój pupil będzie miał szmery w sercu, a nawet może mieć wadę zastawki mitralnej. Twój lekarz weterynarii prawdopodobnie zaleci wykonanie badania serca dla Twojego zwierzęcia, a także stałe monitorowanie jego stanu.

Przyzwyczajanie psa Yorkshire Terrier do czystości w domu to trudne zadanie. Wymagają one stałego nadzoru i łatwo ulegają urazom. Jednak odpowiednio wyszkolony może być doskonałym psem stróżującym. Można im zaufać w stosunku do dzieci, ale jeśli pozwoli się im na zbyt wiele swobody, mogą być destrukcyjne. Pomimo swojego słodkiego usposobienia, mogą być bardzo uparte. Może to prowadzić do problemów behawioralnych, dlatego należy być przygotowanym na poświęcenie dużej ilości czasu na szkolenie psa.

Warto zobaczyć:

Równie ciekawe:  Ile żyje miniaturka Yorka terriera