York Terrier – Hodowla

Hodowla która zawiera praktyczne informacje o York Terrierach

Czy York terrier lubi koty?

Czy York terrier lubi koty?

Jeśli masz kota i Yorkie, możesz się zastanawiać: „Czy York Terrier lubi koty?”. Ale zanim podejmiesz tę decyzję, powinieneś zrozumieć historię relacji między tymi dwoma zwierzętami. Jeśli Twój Yorkie zawsze kochał koty, to na początku może się wydawać, że to dziwna sytuacja. Ale nie martw się, dobra wiadomość jest taka, że te dwa gatunki mogą się dogadać! Oto kilka wskazówek dotyczących udanych relacji między kotem a psem!

Chociaż koty nie są naturalnym towarzystwem dla Yorków, istnieją sposoby na socjalizację Twojego psa z kotami. Zacznij wcześnie od krótkiej sesji zabawy. Zacznij od małych rzeczy i bazuj na wcześniejszych sukcesach. Kiedy już zbudujesz dobrą relację, częściej zapoznawaj swojego Yorka z kotami. Możesz też wprowadzić je do domu jako kocięta. Jeśli oba koty dobrze się dogadują, nie powinieneś zostawiać ich samych w pierwszych tygodniach.

Yorki lubią kontakty z ludźmi i towarzystwo innych zwierząt. Nie lubią spędzać długich godzin w samotności i mogą być bardzo nerwowe, jeśli się nudzą. Ponadto Yorki żyją dłużej niż większe rasy, co jest dla Ciebie wspaniałą wiadomością. I nie gubią sierści! Jeśli będziesz utrzymywać je w czystości, nie będą się zrzucać, a ich futro jest hipoalergiczne! Dzięki temu świetnie nadają się dla alergików.

Warto zobaczyć:

Równie ciekawe:  Nowa odmiana Yorka terriera