York Terrier – Hodowla

Hodowla która zawiera praktyczne informacje o York Terrierach

Czego nie może jeść York terrier

Czego nie może jeść York terrier

Twój yorkie nie może jeść gotowanych kości, które mogą uszkodzić dziąsła, układ pokarmowy i gardło. Może również zachorować na chorobę trzustki, jeśli będzie jadł stołowe jedzenie zawierające zbyt dużo tłuszczu. Należy również trzymać go z dala od cebuli i czosnku, które zawierają szkodliwe dla psów związki siarki. Pokarmy te mogą powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe i wymioty, dlatego w przypadku wystąpienia takich objawów u psa należy zasięgnąć porady lekarza.

Jednym z trzech składników zbilansowanej diety dla yorka teriera jest białko. Białko można znaleźć zarówno w mięsie jak i w roślinach, jednak białko zwierzęce może mieć przewagę nad roślinnym. Źródło zwierzęce zawiera również odpowiednią kombinację aminokwasów. Wieprzowina, na przykład, zawiera biotynę, która pomaga psu wytwarzać zdrowe hormony i trawić pokarm. Należy jednak unikać tłustych kawałków wieprzowiny.

Chociaż Yorki mogą jeść różne rodzaje pokarmu, musisz być świadomy, co mogą, a czego nie mogą jeść. Niektóre pokarmy są dla Yorków toksyczne, a inne mogą powodować poważne zaburzenia żołądkowe i wymioty. Jeśli kupujesz Yorka od hodowcy, upewnij się, że sprawdziłeś jego dokumentację medyczną, ponieważ nie da się stwierdzić, czy miał jakieś problemy zdrowotne, zanim został uratowany.

Owoce to kolejne doskonałe źródło węglowodanów dla Yorkshire teriera. Banany są również bogate w błonnik, potas i biotynę. Należy jednak pamiętać, że banany zawierają dużo cukru, dlatego należy podawać je z umiarem. Najlepiej jest podawać je w małych ilościach. Pamiętaj jednak, aby przed podaniem mięsa zawsze je ugotować, aby uniknąć niebezpiecznych skutków ubocznych.

Czekolada to kolejna pozycja na liście pokarmów, których Twój Yorkie powinien unikać. Chociaż czekolada jest nieszkodliwa dla ludzi, dla psów jest bardzo toksyczna. Jeśli podasz swojemu Yorkowi czekoladę, może ona spowodować rozstrój żołądka, wymioty, a nawet drgawki. Jeśli Yorkie zje więcej niż jeden kawałek, może to być śmiertelne. Nie zapominaj też o trzymaniu rodzynek, winogron i sałatek owocowych poza zasięgiem, ponieważ mogą one być śmiertelnie niebezpieczne dla Twojego psa.

Równie ciekawe:  Silky terrier - pielegnacja

Yorki mają niechlubną reputację psów wybrednych, jeśli chodzi o jedzenie. Podczas gdy większość yorków jest w stanie zjeść tylko tyle, aby wypełnić żołądek, inne są wybredne. Jeśli nie chcesz, aby Twój Yorkie się przejadł, nie podawaj mu jedzenia przez kilka dni. Potem możesz wyłożyć więcej jedzenia, aby zachęcić psa do jedzenia. Ta metoda to jedyny sposób, aby uchronić yorka przed otyłością.

Dobra wiadomość jest taka, że warzywa są nie tylko niskokaloryczne, ale także bogate w niezbędne składniki odżywcze. Warzywa zawierają błonnik pokarmowy, niezbędne witaminy i minerały oraz pomagają zwalczać problemy trawienne. Warzywa powinny stanowić od dziesięciu do dwudziestu procent diety Twojego Yorka. Większe Yorki mogą spożywać 30% swojej diety w postaci warzyw. Warzywa należy kroić na kawałki wielkości kęsów.

Warto zobaczyć: